Dovoz z Číny

Rádi byste využili rostoucího potenciálu světové výrobní jedničky? Import z Číny je pro vás ideální příležitostí. Nízké ceny, široký sortiment a kvalita odpovídající standardům země, ve které působíte.

Jak objednat zboží z číny

Nakupování v Číně skýtá vedle příležitostí i nemalé hrozby:


1)      Základem úspěšného obchodu s Čínou jsou ověření dodavatelé

Vždy proto pracujeme pouze se zbožím od prověřených dodavatelů, u kterých byla rovněž ověřena obchodní činnost.

Jak si je ověřit?

Pokud si chcete najít dodavatele sami, není nic jednoduššího než na internetu projít diskuzní fóra, prověřit seznamy blokovaných uživatelů na webových portálech nabízejících zboží z Číny. Nejúčinnější je ale komunikovat přímo s výrobci a vyvarovat se obchodům s překupníky. Cesta k solidnímu dodavateli je ovšem strastiplná. Vyhodnocování výsledků, které jste na internetu objevili, má spoustu proměnných.

 

2)      Správně připravené podmínky vám zaručí kýženou kvalitu výrobků

Ve smlouvě je nutné upřesnit všechny aspekty, které by mohly mít vliv na kvalitu výrobků, které si objednáváte.  Při obchodu s Čínou by se kontrola měla týkat vstupních materiálů, samotné výroby i přejímky. Jelikož je Čína výrobním velikánem s dopravou zboží z Číny nebývá problém.

 

Nástrahy

Obchod v Číně často znamená uhrazení celkové částky předem. Jedná se zde o běžnou praxi. Zálohová platba je ze strany čínského výrobce/dodavatele požadována jako záruka a garance uzavřeného obchodu. Smlouva slouží jako prvotní rámcová dohoda uzavřeného obchodu, ale bez zálohové platby je považována za pouhý kus papíru.

Pokud ovšem částku zaplatíte a dodavatel vám požadované zboží nedodá, prakticky neexistuje cesta, jak se k vašim penězům nebo zboží dostat. Můžete se samozřejmě soudit. Ale náklady na právní zastoupení mohou mnohonásobně převýšit částku, kterou jste už do obchodu investovali.

Řešení? Ověření dodavatelé. Jejich správná identifikace si žádá zkušenosti. Špatně zvolený dodavatel se vám může hodně prodražit.

 

Čínskému obchodnímu prostředí se věnujeme již 23 let. Pokud máte zájem o obchod s Čínou, neváhejte nás kontaktovat.