Výrobky z Číny překračují svůj stín

V mnohých neustále vzbuzují obavy a nejistotu. Podezřívavě si prohlíží předměty z „vietnamských tržnic“ a dusí v sobě odpor. Nekvalitní, nefunkční zboží pochybného původu.

Přijde vám to povědomé? Tato představa je v mysli konečných zákazníků bohužel stále zakořeněná. Když se ovšem zamyslíte nad tím, že většina velkých značek nechává své zboží vyrábět v Číně, zjistíte, že se ve velké míře jedná o předsudky. Oblíbené produkty sportovních značek pořád nabízí kvalitní zboží a lidé za ně neváhají utrácet tisíce. Ačkoliv jsou „made in China“.

Jak je to možné?

Kvalita zboží určeného pro export se řídí normami zemí, do kterých se výrobky z Číny dodávají. Každý výrobce, který dodává produkty do zemí EU, musí vydat prohlášení o shodě se směrnicemi platnými v celé Evropské unii.

Praxe je proto taková, že si zahraniční investoři zakládající továrnu v Číně, přivedou svůj vlastní management, technologie a standardy kvality, podle kterých následně vyrábí. Kvalitu svých výrobků tak mají pevně pod kontrolou.

 

Využijte výhod 2. největší ekonomiky na světě

Velkou výhodou obchodu s Čínou je nízká cena nákladů na výrobu. Její cenu tlačí dolů velký objem výroby a levná pracovní síla. Manuální práci na velkých zakázkách mohou vykonávat zaměstnanci, u kterých není vyžadována speciální kvalifikace. To náklady na výrobu značně poníží.

Čínská lidová republika je největším vývozcem zboží na světě. Podle ministerstva zahraničních věcí bylo do Evropské unie během roku 2012 dovezeno čínské zboží v hodnotě 334 miliard dolarů.

 

Získejte kvalitní výrobky s vyšší marží